Real Madrid upisao minimalnu pobjedu protiv Espanyola dovoljnu za vrh La Lige

Ekipa Real Madrida pobijedila je Espanyol u meču 32. kola španske La Lige rezultatom 1:0 te se tako vratila na vrh tabele s dva boda više od Barcelone.

Bivši čuvar mreže Real Madrida ništa nije mogao u 45. minuti kada je Benzema maestralno petom uposlio Casemira, a veznjak Kraljevskog kluba pogađa za 1:0 i svom timu donosi prednost na poluvremenu.

U drugom poluvremenu Real je rutinski čuvao stečenu prednost i na kraju je upisao izuzetno važnu pobjedu, a oni se nakon ovog kola nalaze na prvom mjestu La Lige sa 71 osvojenim bodom, dva više od Barcelone koja je u subotu remizirala protiv Celte u Vigu rezultatom 2:2.

Real će u narednom kolu igrati protiv Getafea na domaćem terenu, a nakon toga ih očekuje gostovanje kod Athletic Bilbaoa.

Barcelonu do kraja prvenstva očekuje duel protiv Atletico Madrida na svom terenu, a zatim gostovanje kod Villarreala.