Real Madrid upisao prvi kiks ove sezone, Benzema promašio penal za pobjedu

Nogometaši Real Madrida remizirali su protiv ekipe Osasune u susretu 7. kola La Lige na svom Santiago Bernabeuu 1:1, što im je prvi kiks ove sezone i prvi dvoboj u kojem nisu ostvarili pobjedu.

Nakon početnog ispitivanja snaga i nekoliko promašaja na obje strane, Real dolazi u vodstvo. Igrala se 42. minuta kada je Vinicius Junior pogodio za 1:0. To je ujedno bio i rezultat prvog dijela.

Već u petoj minuti nastavka, preciznije u 50. minuti, Osasuna dolazi do izjednačenja. Garcia je bio strijelac i vratio stvari na početak, a najveću priliku da Real dođe do pobjede imao je Benzema u 79. minuti kada nije iskoristio penal.

Francuz je šutirao snažno po sredini gola, ali je pogodio prečku i tako upropastio zadnju priliku za ‘Kraljevski klub‘.

Real je tako prvi put ove sezone ostao bez pobjede i sada ima šest pobjeda i jedan remi, isti učinak kao i Barcelona koja je zbog gol-razlike sada vodeća momčad La Lige.

S druge strane, Osasuna je ostala na sjajnom šestom mjestu sa 13 osvojenih bodova.