Real Madrid uspješno prebrodio tvrdo gostovanje u Mallorci i dodatno se približio novoj tituli La Lige

Nogometaši Real Madrida upisali su rutinsku pobjedu na tvrdom gostovanju kod Mallorce rezutlatom 2:0 u okviru 28. kola španske La Lige.

U prvom poluvremenu na stadionu u Palma de Mallorci nije viđen previše atraktivan nogomet, pa se na golove čekalo sve do drugog poluvremena, tačnije 55. minute.

Vinicius Junior koristi dodavanje Karima Benzeme da dovede svoj tim u vodstvo, da bi do kraja utakmice Francuz riješio pitanje pobjednika.

Benzema je pogađao u 76. minutu iz penala, kao i u 82. minutu na asistenciju Marcela.

Prekaljeni nogometni majstor sada je na 22 gola u ovoj sezoni. Benzema je pored toga dodao i 11 asistencija. Vinicius je na 14 golova uz šest asistencija.

Što se tiče Real Madrida, momčad je sve bliža tituli budući da ima 10 bodova prednosti (66) u odnosu na drugoplasiranu Sevillu.

Mallorca je 16. i nakon 28 utakmica ima samo 26 bodova.