Real Madrid uspješno savladao teško gostovanje u San Sebastianu i preuzeo prvo mjesto La Lige

Nogometaši madridskog Reala savladali su večeras na stadionu Anoeta u 30. kolu španske La Lige Real Sociedad rezultatom 2:1.

Gosti su do vodstva došli u petoj minuti drugog poluvremena. Diego Llorente srušio je Viniciusa Juniora u šesnaestercu domaćih, a precizan s bijele tačke za vodstvo Reala bio je Sergio Ramos.

U 70. minuti susreta Real je došao do dva gola prednosti, a strijelac je bio Karim Benzema. Do kraja susreta domaćin je uspio samo smanjiti rezultat. Strijelac je bio Mikel Merino u 83. minuti susreta.

Real Madrid je nakon ovog kola bodovno poravnat na vrhu tabele s Barcelonom (65), ali Kraljevi imaju bolji međusobni duel ove sezone i lideri su La Lige. Do kraja prvenstva ostalo je osam kola. Sociedad je na sedmom sa 47 osvojenih bodova.