Real Madrid slavio u prvom ovosezonskom El Clasicu

Odlična utakmica, opravdan status derbija svih derbija, a na kraju pobjeda madridskog Reala. Barceloni nije pomoglo rano vodstvo, Real Madrid uspio je posložiti redove vrlo brzo te preokretom doći do pobjede.

Luis Suarez je debitovao, Ivan Rakitić krenuo s klupe, Cristiano Ronaldo nastavio golgetersku seriju, Leo Messi još čeka na rekord, a Real Madrid zasluženo slavi. Konačnih 3:1 posve zasluženo, gosti su propustili priliku otići na 2:0, a nakon toga sve je bilo u znaku razigranog domaćina.

Početak susreta donio je pogodak iz praktički prve prijetnje. Luis Suarez dugačkom loptom pronašao je Neymara koji se lakoćom izborio za prostor i pucao s ruba 16 metara za vodstvo gostiju.

U 34. minuti Gerard Pique u padu je zaustavio loptu rukom, sudac Manzano pokazao je na 11 metara, a Cristiano Ronaldo postigao je pogodak za poravnanje, svoj gol u 11. uzastopnoj utakmici te prvi pogodak koji je Barcelona u prvenstvu primila ove sezone.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Real Madrid stigao je do preokreta. Korner je izveo Toni Kroos, Pepe je bio najviši u skoku i glavom zakucao loptu u mrežu.

U 60. minuti u igru je ušao i Ivan Rakitić i iz njegovog prvog kontakta s loptom otvorila se kontra za Real Madrid, Iniesta i Mascherano nisu se mogli dogovoriti tko će pokupiti loptu, iskoristio je to Isco i nakon proigravanja Ronalda i Rodrigueza do pogotka je stigao Karim Benzema.