Real Madridu se počela ‘tresti’ i druga pozicija u La Ligi, Sociedad uvjerljivo slavio na domaćem terenu

Nogometaši Real Madrida su u utakmici 33. kola španske La Lige imali neugodno gostovanje kod Real Sociedada, a domaćin je na kraju i slavio rezultatom 2:0.

Ruku na srce, igrači Sociedada večeras su pred svojim navijačima pokazali izuzetnu hrabrost i odvažnost, te na kraju zasluženo trijumfovali i nastavili sa sjajnim igrama.

U prvom poluvremenu prednost je mogla otići na obje strane, no ipak su mreže mirovale poslije odigranih 45 minuta, pa se rezultatom 0:0 otišlo na odmor.

Drugi dio igre donio je još bolju igru Sociedada, dok je Kubo već u 47. minutu susreta pogodio za prednost domaćeg tima. Nakon 14 minuta igre drugi žuti, odnosno crveni karton dobija Dani Carvajal.

Alguacilevi izabranici tako su imali čovjeka više na terenu sve do kraja utakmice, što su odlično i iskoristili. Igrao se 85. minut kada je Barrenetxea poslao loptu iza leđa Courtoisu za konačnih 2:0.

Real Madrid je trenutno drugoplasirana momčad La Lige sa 68 osvojenih bodova i ‘Kraljevi’ imaju svega dva boda više u odnosu na trećeplasirani Atletico Madrid, no i meč više. Barcelona izvjesno postaje prvak Španije za ovu sezonu i to je odavno jasno, a sada imaju čak 14 bodova više od najljućeg rivala.

S druge strane, bio bi grijeh ne istaći izuzetnu sezonu koju igraju nogometaši Real Sociedada, ekipe koja bi, ako ovako nastavi, trebala osigurati mjesto u Ligi prvaka iduće takmičarske godine.