Real Madridu u Španiji ove sezone slabo šta ide od noge, ‘Kraljevi’ poslije niza prilika jedva srušili Cadiz

U okviru 29. kola španske La Lige Real Madrid je teškom mukom slavio na gostovanju kod ekipe Cadiza, a konačan rezultat glasio je poprilično uvjerljivih 2:0.

Aktuelni prvak Evrope i Španije večeras je imao “mali milion” prilika, no skoro niti jednu ‘Kraljevi’ nisu uspjeli pretvoriti u pogodak. S druge strane, domaćin je također imao nekoliko šansi, ali su veoma rijetko prijetili golu Courtoisa.

Pogađao je Karim Benzema i prečke i stative, pa je prvi pogodak za goste stigao tek u 72. minutu. Nacho je primio loptu na nekih 25 metara od gola rivala i sjajno pogodio za 1:0.

Samo četiri minute kasnije večerašnji duel bio je i definitivno odlučen. Tada je sa ruba kaznenog prostora šutirao Marco Asensio, a lopta je završila u golu za konačnih 2:0.

Real Madrid ostaje drugoplasirana momčad La Lige sa 62 boda, imaju 10 manje od Barcelone, ali i utakmicu više. Što se Cadiza tiče, on je 15. sa 31 osvojenim bodom.