Real moćno juriša ka tituli šampiona Španije: Rodrygo razbio uvijek neugodni Bilbao u Madridu

Nogometaši Real Madrida su večeras napravili novi ogroman korak ka tituli prvaka Španije, obzirom da su na domaćem terenu u utakmici 30. kola La Lige nadigrali Athletic Bilbao sa uvjerljivih 2:0.

Iako je gostujuća ekipa nešto bolje otvorila samu utakmicu, domaćin je taj koji dolazi do prednosti i to već u osmom minutu. Rodrygo je na fenomenalan način zatresao mrežu Bilbaa za 1:0.

Na narednu veliku šansu čekali smo sve do 44. minuta. Tchouameni je nakon kornera šutirao glavom tik pored stative protivnika i Real je na odmor otišao s minimalnom prednošću.

U nastavku ‘Kraljevi’ ponovo konkretniji rival, a Brahim Diaz poslije samo četiri minuta igre trese stativu Baskijaca. Tri minuta kasnije na drugoj strani Williamsov udarac brani Lunin, da bi u 73. minutu sve bilo gotovo.

Jude Bellingham je dodao loptu do Rodryga koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici za konačnih 2:0 i jako važna tri boda Reala u borbi za naslov.

Dakle, Real Madrid je lider La Lige sa 75 osvojenih bodova, što je osam više od drugoplasirane Bracelone. Athletic Bilbao zastupa četvrto mjesto sa 56 bodova i nastavlja da se bori za nastup u Ligi prvaka.