Real na neugodnom gostovanju slomio otpor Bilbaa i nastavio trku sa Barcelonom za odbranu titule prvaka Španije

Nogometaši Real Madrida su u okviru 18. kola španske La Lige odigrali jednu izuzetno borbenu utakmicu na gostovanju kod Athletic Bilbaa te na kraju slavili rezultatom 2:0.

‘Kraljevski klub’ bio je blagi favorit u najavi ovog susreta, a tri boda su im bila potrebna kako bi ostali u trci za prvo mjesto sa ljutim rivalom Barcelonom. Moglo bi se reći i da nisu imali pravo na kiks.

Prvi pogodak na meču imali smo priliku vidjeti u 24. minutu. Tada se na asistenciju Marca Asensija u strijelce fantastičnim volejom upisao Karim Benzema i to je bio jedini put kada se tresla mreža u prvom dijelu.

U nastavku su domaći krenuli dosta ofanzivno, ali do poravnanja nisu uspjeli doći. Svu priču oko pobjednika na fenomenalan način, udarcem izvan šesnaesterca, završio je Toni Kroos za konačnih 2:0 pred sami završetak susreta.

Real se i dalje nalazi na drugoj poziciji La Lige i još uvijek ima taj zaostatak od tri boda za prvoplasiranom Barcelonom. S druge strane, Bilbao je osmi sa 26 bodova na svom kontu.