Real na pogon Viniciusa i Bellinghama razbio i ponizio ovosezonsku senzaciju, Girona utučena odlazi iz Madrida

Nogometaši Real Madrida su u derbi utakmici 24. kola španske La Lige na svom Santiago Bernabeu stadionu dočekali sjajnu Gironu, te na kraju slavili sa nevjerovatnih 4:0.

Girona je veliko iznenađenje ove sezone i prava senzacija, ali svakako vrijedi istaknuti da u dvije utakmice protiv Reala nisu ponudili apsolutno ništa. Naprotiv, konačni rezultat iz dva ovosezonska susreta u domaćem prvenstvu glasi nestvarnih 7:0.

Madriđani su večeras do prednosti stigli već u šestom minutu, kada je Vinicius Junior fenomenalno pogodio sa distance za 1:0. Na drugi pogodak čekali smo do 35. minuta. Vini je ovog puta sjajnom trivelom asistirao za Bellinghama koji duplira vodstvo ‘Kraljeva’.

Ancelottijevi izabranici su tako na odmor otišli sa dva pogotka prenodsti. Međutim, sve je bilo apsolutno jasno u 54. minutu. Izuzetno raspoloženi Vinicius je probio po strani, da bi zatim jedan odbitak u svoj drugi pogodak ove noći pretvorio Bellingham.

Prava tačka na ovu utakmicu stavljena je u 61. minutu. Rodrygo je furiozno istrčao prema golu gostujuće momčadi i na odličan način zatresao mrežu rivala za konačnih 4:0. Dakle, Katalonci nisu pokazali baš ništa.

Real Madrid je u ovom trenutku lider La Lige sa 61 osvojenim bodom, dok Girona ima četiri boda manje na drugoj poziciji i zaista će teško neko zaustaviti ekipu iz prijestolnice na putu do titule šampiona.