Real napravio ozbiljan kiks u Elcheu, u Madrid se vraćaju s bodom

Nogometaši Real Madrida su kiksali na gostovanju kod Elchea u 16. kolu španske La Lige osvojivši samo jedan bod.

U 20. minuti Kraljevi su stigli u vodstvo. Marco Asensio je snažno šutirao sa 20 metara, golman Edgar Badia je uspio skrenuti loptu samo do prečke, a Luka Modrić je bio nabrži nakon odbijene lopte i glavom je pospremio u mrežu za 1:0.

U 36. minuti sudija Jorge Figueroa Vazquez je dosudio penal za Real, no VAR pregledom je on poništen.

Vazquez je svirao penal na drugoj strani u 52. minuti, a ovaj put VAR nije postupio na isti način i Elche je dobio priliku za izjednačenje. Fidel je šutirao precizno i pogodio za 1:1.

Real je do kraja meča pokušavao stići do drugog pogotka, ali bezuspješno, tako ad se u Madrid vraćaju s bodom koji ne znači mnogo.

Nakon ovog kola ostali su na drugoj poziciji sa dva boda manje, ali i dvije utakmice više u odnosu na prvoplasirani Atletico. Elche je 15. sa 16 osvojenih bodova.