Real odigrao ‘najgoru’ utakmicu sezone protiv Leipziga i provukao se u četvrtfinale Lige prvaka, City ubjedljiv na Etihadu

Nogometaši Real Madrida provukli su se u večerašnjem revanš susretu osmine finala Lige prvaka protiv RB Leipziga. Odigrali su katastrofalnu utakmicu, ali je remi od 1:1 bio dovoljan za prolaz u četvrtfinale.

Lois Openda najčešće je prijetio ‘Kraljevima’ u prvom poluvremenu. Napadač gostujućeg tima je u 16. i 42. šutirao pokraj gola na kojem je stajao Lunin. Simons se također našao u dobroj šansi krajem prvog dijela igre, no nije istu uspio pretvoriti u pogodak.

Ipak, doslovno iz ničega, Real prvi stiže do vodstva u 65. minutu kada se među strijelce upisao Vinicius. No, samo tri minute kasnije Orban je šokirao publiku na Santiago Bernabeu stadionu pogotkom za poravnanje i 1:1. To je bio i konačan rezultat ovog duela.

S druge strane, Manchester City je na svom Etihadu upisao novi ubjedljiv trijumf, a pao je Copenhagen u revanš meču osmine finala Lige prvaka rezultatom 3:1. Zanimljivo, ovim je rezultatom City slavio i u prvoj utakmici.

‘Građani’ su u samo par minuta pokazali gostima da nemaju šta tražiti u Manchesteru. Akanji je u petom minutu zabio za 1:0, da bi 2:0 na semaforu postavio Alvarez već u devetom minutu utakmice.

Elyounoussi je uspio da u 29. minutu barem donekle donese radost navijačima svog tima pogodivši mrežu Guardioline ekipe za 2:1. Međutim, svu priču oko večerašnjeg pobjednika završio je Haaland u sudačkoj nadoknadi pogotkom za konačnih 3:1.