Real određuje kad je kraj! Prvak Evrope i Španije nakon sjajnog preokreta eliminisao Villarreal iz Kupa

Fantastičnu utakmicu osmine finala španskog Kupa odigrali su ekipe Real Madrida i Villarreala, a gosti su preokretom slavili i konačan rezultat glasio je 3:2.

Aktuelni prvak Evrope i Španije na kraju prvog poluvremena bio je na rubu eliminacije, ali se u nastavku fantastično vratio te osigurao prolaz u narednu fazu takmičenja.

Već u četvrtom minutu susreta Moreno je asistirao za Capouea koji dovodi domaći tim u vodstvo. Čekalo se na Real i njegove napade, no do kraja prvih 45 minuta vidjeli smo samo još jedan pogodak u mreži ‘Kraljeva’. U 42. minutu Chukwueze je tresao mrežu Courtoisa za 2:0.

Ipak, Madriđani se bude u nastavku. U 57. minutu Vinicius zabija i smanjuje rezultatski minus, da bi 12 minuta kasnije Militao pogodio glavom za poravnanje. Kada se očekivalo da ćemo gledati produžetke, odličnu partiju krunisao je fantastični Ceballos pogotkom u 86. minutu meča za konačnih 3:2.

Villarreal svoju iduću utakmicu igra kod kuće protiv ekipe Girone i tu su definitivno favoriti. S druge strane, Real Madrid ima teško gostovanje kod Athletic Bilbaa.