Real pobijedio jednu od najgorih ekipa La Lige u Madridu i došao na milimetar od titule šampiona Španije!

040524Real

Nogometaše Real Madrida jako malo dijeli do nove titule prvaka Španije, a danas su upisali novi trijumf protiv ekipe Cadiza sa uvjerljivih 3:0 u 34. kolu La Lige.

Stvari su kristalno jasne, te bi Real Madrid već večeras mogao matematički postati novi prvak u slučaju da njihov najveći rival Barcelona ne savlada Gironu.

Real je protiv jedne od najgorih ekipa u domaćem prvenstvu imao posjed u prvom poluvremenu, ali ne mnogo više od toga. Tako smo pogotke gledali tek u drugom dijelu igre.

Modrić je u 51. minutu asistirao za Brahima, koji fenomenalno trese mrežu gostiju za 1:0. Cadiz nije imao nikakav odgovor, što ‘Kraljevi’ koriste u 68. minutu. Rezervista Jude Bellingham duplirao je prednost giganta iz prijestolnice.

Do kraja utakmice izabranici Carla Ancelottija uspjeli su postići još jedan pogodak. Za konačnih 3:0 zabio je Joselu duboko u sudačkoj nadoknadi.

Dakle, Real Madrid je lider La Lige sa 87 osvojenih bodova četiri kola prije kraja. Imaju 14 bodova više od Barcelone i meč više. S druge strane, Cadiz je 18. i slijedi mu grčevita borba u posljednjim utakmicama sezone.