Real podijelio bodove sa Bilbaom i sezonu završio na drugoj poziciji La Lige, Benzema zabio za oproštaj

Real Madrid je u utakmici 38. kola španske La Lige na svom Santiago Bernabeu stadionu dočekao Athletic Bilbao, dok je rezultat glasio 1:1.

Odavno je poznato da su nogometaši Reala ostali bez titule prvaka Španije, koji je na kraju osvojila Barcelona. No, ‘Kraljevi’ su imali želju da sezonu završe barem na drugoj, a ne trećoj poziciji na tabeli.

Današnja utakmica bila je tu i tamo ravnopravna, no moglo bi se reći da je gost bio malo bolji rival. Imao je Bilbao penal već u 10. minutu, ali ga nije uspio realizirati Vesga, odnosno njegov udarac sjajno je odbranio Courtois.

Ipak, Valverdeovi izabranici stižu do vodstva u 49. minutu zahvaljujući pogotku Sanceta. Međutim, u 72. minutu kazneni udarac za domaćina, kojeg precizno izvodi Karim Benzema i tako se pogotkom oprašta od bijelog dresa za konačnih 1:1.

Real je sezonu završio na drugom mjestu sa 78 osvojenih bodova, dok trećeplasirani Atletico Madrid ima bod manje. ‘Jorgandžije’ su imale priliku da preskoče gradskog rivala na tabeli, ali nisu uspjeli savladati Villarreal večeras (2:2).