Real preko Modrića i Benzeme do pobjede protiv Bilbaa i trofeja Superkupa Španije

Igrači Real Madrida večeras su u finalu španskog Superkupa savladali momčad Athletic Bilbaa rezultatom 2:0 i tako osvojili trofej.

‘Kraljevi’ večeras nisu imali većih problema da dođu do pobjede i osvoje svoj prvi trofej u tekućoj sezoni.

Već u 14. minutu susreta došlo je do jedne kontroverzne situacije. David Alaba je nakon šuta Williamsa igrao rukom, no sudac je pokazao da se igra nastavi.

Real je od samog početka meča diktirao tempo igre, a izabranici Carla Ancelottija do prednosti su došli u finišu prvog poluvremena. Tada je na asistenciju Rodryga fantastično s ruba šesnaesterca pogodio Luka Modrić.

‘Kraljevski klub’ je u drugih 45 minuta ušao sjajno, a već u 52. minutu susreta došli su do svog drugog pogotka.

Nakon igranja rukom igrača Bilbaa u svojih 16 metara, sudac Grado je pokazao na bijelu tačku. Precizan je bio Benzema i Francuz je tako duplirao vodstvo Reala.

Igrao se 88. minut kada je Eder Militao bio nespretan pred svojim golom. Brazilca je lopta pogodila u ruku i sudac je svirao jedanaesterac za momčad Bilbaa. To nije bilo sve, Militao je dobio i direktan crveni karton.

Odgovornost je preuzeo Raul Garcia, a Thibaut Courtois je sjajno odbranio njegov pokušaj i osigurao trofej za svoj tim. ‘Los blancosi’ su tako zasluženo osvojili Superkup Španije.