Real se nakon debakla u Kupu Kralja ispuhao nad Alavesom i dominantno slavio

Nakon debakla i ispadanja u Kupu Kralja od trećeligaša, nogometaši Real Madrida raspoloženje su dijelom popravili u La Ligi gdje su upisali visoku pobjedu 4:1 na gostovanju kod Alavesa.

Real je odigrao jednu od svojih najboljih utakmica ove sezone, a sve dileme oko pobjednika riješio je već u prvih 45 minuta s tri pogotka.

Caemiro je u 15. minuti zabio za 1:0, a s dva ekspresna pogotka Benzema u 41. i Hazard u 45. minuti na predah se otišlo s visokim vodstvom gostiju 3:0.

U nastavku je Alaves smanjio na 3:1 pogotkom Joselua u 59. minuti, ali je Benzema svojim drugim pogotkom na utakmici u 70. minuti postavio konačnih 4:1.

Svakako treba reći da na klupi Reala nije bilo Zinedinea Zidanea koji je pozitivan na koronavirus, a mijenjao ga je njegov pomoćnik David Bettoni.

Real se nalazi na drugom mjestu La Lige sa 40 bodova, četiri manje od lidera Atletica, ali i čak dva susreta više od gradskog rivala. S druge strane, Alaves je 17. sa 18 bodova.