Real se pošteno namučio protiv Valladolida, a onda prava drama i dva pogotka Benzeme za lidersku poziciju La Lige

Nogometaši Real Madrida su u okviru 15. kola španske La Lige gostovali ekipi Real Valldolida i teže od očekivanog došli do trijumfa rezultatom 2:0.

Bilo je napada na obje strane, ali su ‘Kraljevi’ napadali poprilično više u prvom poluvremenu, no na kraju se ono završilo bez pogodaka.

U nastavku također dosta monotona igra sve do 81. minuta susreta. Nakon jednog centaršuta Rudiger je pucao glavom, a lopta pogađa Sancheza i gosti dobijaju penal. U tim trenucima crveni karton dobio je Leon zbog nesportskog ponašanja i domaćin je ostao sa 10 igrača do kraja meča.

Precizan sa bijele tačke u 83. minutu bio je Karim Benzema za veliko olakšanje navijača aktuelnog prvaka Evrope i Španije. Samo šest minuta kasnije novi pogodak u mreži Valadollida. Camavinga je sjajno istrčao po strani, nakon čega loptu šalje do Benzeme koji postiže svoj drugi pogodak za konačnih 2:0.

Real Madrid sada se nalazi na prvom mjestu La Lige sa 38 bodova i ima bod više od drugoplasirane Barcelone koja svoj meč igra sutra. S druge strane, Valladolid je tek 15. sa ukupno 17 osvojenih bodova.