Real se spasio poraza u samom finišu, sigurne pobjede Cityja i Liverpoola

Nogometaši Real Madrida loše su otvorili novu sezonu Lige prvaka. Nakon domaćeg poraza od Shakhtara, jedva je izvukao bod u 2. kolu grupe B kod Borussije M’gladbach (2:2).

Real je u Njemačkoj do 87. minute gubio 0:2 i potvrdio da uvodni domaći poraz od Shakhtara (2:3) nije bio slučajnost.

Borussia je vodila sa 2:0 golovima Marcusa Thurama (33, 58), a Real je tek u 87. minuti smanjio preko Karima Benzeme. ‘Kraljeve‘ je od novog poraza spasio Casemiro u trećoj minuti sudačke nadoknade.

U grupi A Atletico Madrid je nakon velike borbe nadigrao RB Salzburg sa 3:2. Atletico je poveo u 29. minuti pogotkom Marcosa Llorentea. Na 1:1 Austrijanci su izjednačili u 40. minuti preko Dominika Szoboszlaija, a do potpunog su preokreta došli u 47. minuti pogotkom Mergima Berishe.

Samo pet minuta poslije Atletico pogotkom Joao Felixa poravnava na 2:2. Mladi Portugalac u 85. minuti je zabio svoj drugi gol na utakmici i donio važnu pobjedu domaćem sastavu.

U grupi C Porto je nadigrao Olympiakos 2:0, dok je Manchester Cityja slavio sa 3:0 kod Marseillea.

Portugalci su poveli u 11. minuti pogotkom Vieire, a konačnih 2:0 postavio je Sergio Oliveira u 85. minuti.

City je poveo pogotkom Ferrana Torresa u 22. minuti. Ilkay Gundogan povisio je na 2:0 u 76. minuti, a za 3:0 mrežu je zatresao Raheem Sterling u 81. minuti.

Liverpool je nadigrao Midtjylland sa 2:0. Strijelci su bili Diogo Jota (55) i Mohamed Salah (90+3).

U drugom dvoboju grupe D Atalanta i Ajax su remizirali 2:2. Gosti su prvo poveli sa 2:0 golovima Dušana Tadića (30-p) i Lassine Traorea (38). Atalanta se u nastavku vratila golovima Duvana Zapate (54, 60).