REAL SLAVI NA NOU CAMPU: Alaba i Vazquez u El Clasicu srušili Barcelonu

Nogometaši Real Madrida slavili su u El Clasicu na gostovanju kod Barcelone rezultatom 2:1 u 10. kolu La Lige.

U dvoboju na Nou Campu pred 86.000 gledatelja u prvih 25 minuta nije bilo pravih šansi nakon čega je Barcelona imala ogromnu priliku za vodstvo.

Depay je lijepo prošao po lijevoj strani i proslijedio loptu do Desta koji je mogao birati način na koji će matirati Courtoisa, ali je s pet metara šutirao visoko preko gola.

Taj promašaj Real je kaznio sedam minuta kasnije. Alaba je počeo akciju na svojoj polovici, a potom je pretrčao čitav teren i na dodavanje Rodryga silovito šutirao u dalji ugao i zabio za 1:0.

Do kraja prvog dijela Barcelona je prijetila preko Piquea i Fatija, ali njihovi udarci u 35. i 45. minuti su bili neprecizni.

Na početku drugog dijela Barcelona je napala, ali zadnja linija Reala je bila na visokom nivou. Barcelona je ozbiljno zaprijetila u 74. minuti kada se Dest namjestio na udarac sa 20 metara, ali lopta je otišla tik preko prečke Realovog gola.

Do kraja utakmice trener Barcelone Ronald Koeman je na sve načine pokušao doći do izjednačenja, a to je otvorilo prostore za kontre što je Real iskoristio u 90+4. minuti.

Asensio je šutirao iskosa s lijeve strane, Ter Stegen je odbio loptu na koju je natrčao Vazquez i pogodio za 2:1.

Sve što je Barcelona uspjela napraviti do kraja utakmice je zabiti gol za 2:1 u 90+7. kada je Dest lijepo uposlio Aguera koji zabija iz peterca.

Real je tako ostvario 99. pobjedu u 247. El Clasicu. Barcelona je ostala na 96 pobjeda, dok su 52 utakmice završene bez pobjednika.