Real Sociedad nadomak plasmana u Ligu prvaka, Villarrealu je potrebno pravo čudo

Real Sociedad je u 36. kolu La Lige s minimalnih 1:0 pobijedio Almeriju i stigao na korak do plasmana u Ligu prvaka.

Takefusa Kubo zabio je gol vrijedan tri boda u samoj završnici prvog poluvremena. Almeria je od 36. minute bila s igračem manje kad je “pocrvenio” Luis Suarez.

Sociedad je sada na 68 osvojenih bodova i petoplasiranom Villarrealu bježi osam bodova uz utakmicu više. Ekipa iz San Sebastiana bez Lige prvaka može ostati isključivo ako ne osvoji nijedan bod u preostala dva kola, a Villarreal istovremeno završi sezonu s tri pobjede.

Almeria je sa 39 bodova na 15. mjestu La Lige i još uvijek u relativno sigurnoj zoni, četiri boda iznad opasne zone.