Real Sociedad žestoko namučio Koemanovu četu, Barcelona tek nakon penal lutrije u finalu Superkupa Španije

Nogometaši Barcelone plasirali su se u finale Superkupa Španije nakon što su večeras poslije penala u Cordobi bili bolji od Real Sociedada (1:1 reg).

Prvo poluvrijeme je bilo fantastično s velikim brojem prilika s obje strane. I pored takvog raspleta, na pogodak se čekalo sve do šest minuta prij kraja prvog poluvremena.

Frenkie De Jong je sjajno pogodio mrežu u stilu rasnih strijelaca, ali Real Sociedad je ubrzo izjednačio.

Strijelac gola iz penala u 51. minuti bio je Oyarzabal. Do kraja meča viđen je nešto lošiji nogomet u odnosu na prvo poluvrijeme pa promjena više i nije bilo.

U produžecima su obje ekipe imale nekoliko zicera, ali nisu bili uspješni pa je Barcelona tek poslije boljeg izvođenja penala otišla u finale.

Kaatalonski će u finalu Superkupa Španije igrati protiv pobjednika meča između Real Madrida i Athletic Bilbaa koji se igra u četvrtak.