Real teškom mukom do pobjede nad Shakhtarom, remi Milana i Porta

Nogometaši Real Madrida pobijedili su Shakhtar iz Donetska u susretu 4. kola grupne faze Lige prvaka na svom Santiago Bernabeu stadionu rezultatom 2:1.

Kraljevi‘ su odlično otvorili utakmicu, a nakon lijepe akcije u 14. minuti strijelac je bio Benzema. Njemu nije bilo teško da nakon dodavanja Viniciusa pogodi za vodstvo Reala, a treba istaknuti i da je ovo bio jubilarni 1.000. gol madridskog kluba u europskim natjecanjima.

Premda se činilo da će Real imati prednost na poluvremenu, Shakhtar u 39. minuti također nakon lijepe akcije dolazi do pogotka, a strijelac je bio Fernando. S rezultatom 1:1 se otišlo na odmor.

Tri boda Realu donio je Benzema svojim drugim pogotkom u 61. minuti. Francuz je okrunio izvanrednu akciju u kojoj su još sudjelovali Vinicius i Casemiro.

Do kraja susreta Ukrajinci su pokušavali doći do pogotka i osvajanja makar jednog boda, ali u tome nisu uspjeli pa je Real u susretu 4. kola upisao treću pobjedu.

Nogometaši Milana i Porta remizirali su na San Siru rezultatom 1:1.

Gosti već u šestoj minuti dolaze u vodstvo. Lisandro Diaz pogađa ispod nemoćnog Tatarusanua. Do kraja prvog dijela Giroud je imao najbolju priliku za Milan. U 34. minuti je uputio odličan udarac s distance, ali je golman fenomenalno reagirao.

U nastavku Milan je igrao mnogo bolje, ali su gosti nakon jednog kontranapada mogli do drugog pogotka pošto je Otavio pogodio prečku glavom u 56. minuti.

Samo pet minuta kasnije stiglo je izjednačenje. Nakon slobodnog udarca lopta je došla do Kalulua, a njegov šut u svoju mrežu je poslao Mbemba.

Ibrahimović je u 82. minuti postigao pogodak, ali je on poništen zbog zaleđa asistenta Hernandeza.

Utakmica je završena rezultatom 1:1 tako da je Porto došao do petog boda ove sezone. Milanu je ovo prvi bod u Ligi prvaka.