Real teškom mukom do pobjede protiv tvrdog Bilbaa, Benzema ponovo heroj

U 19. kolu španske La Lige Real Madrid je na domaćem terenu teškom mukom savladao Atheltic Bilbao rezultatom 3:1.

Ključni trenutak desio se već u 13. minuti kada je Raul Garcia ekspresno zaradio dva žuta kartona i gosti su ostali s igračem manje.

Brojačnu prednost Real je iskoristio u 45. minuti kada je Kroos sjajnim udarcem sa 20 metara pogodio za 1:0 i vodstvo Kraljeva.

Ipak, već na startu drugog dijela u 52. minuti Baskijci su iskoristili smušenost u odbrani domaćina i preko Cape su poravnali na 1:1.

Uslijedio je pritisak domaćina koji je teško stvarao šanse, ali je u 74. minuti Benzema sjajno reagovao na ubačaj Carvajala i efektnim golom glavom donio vodstvo svom timu 2:1.

Isti igrač postavio je konačnih 3:1 u dubokoj sudijskoj nadoknadi i to nakon sjajne prilike koju nije realizovao Vesge za večerašnje goste.

Kraljevski klub se poravnao na vrhu tabele sa 26 bodova koliko imaju Real Sociedad i Atletico Madrid, ali ‘Jorgandžije’ imaju i dva susreta manje.

Athletic Bilbao je na je na 13. mjestu sa 14 bodova.