‘Redsi’ hvataju priključak za vrhom tabele: Liverpool ponizio Manchester United i nanio mu jedan od najtežih poraza u historiji

Nogometaši Liverpoola slavili su visoku pobjedu u derbiju 26. kola engleskog Premiershipa prtotiv naljućeg rivala Manchester Uniteda rezultatom 7:0.

Početak utakmice nije mirisao na pravu katastrofu koju su doživjeli izabranici Erika ten Haga na Anfieldu. No, Liverpool je poveo u finišu prvog dijela preko Gakpa u 43. minuti.

Drugo poluvrijeme donijelo je pravu raspodiju domaće momčadi, a golovi su se nizali kao na traci. U 47. je pogodio Nunez, da bi samo tri minuta kasnije na 3:0 povisio ponovo Gakpo.

U 66. minutu već je bilo 4:0 kada je silovitim udarcem pod prečku Salah matirao De Geu, a deset minuta kasnije i 5:0 preko Nuneza.

83. minuta rezervisana je za drugi gol Salaha, da bi konačno poniženje ‘Crvenim đavolima’ režirao Firmino u 88. minutu susreta.

Manchester United je nakon ove utakmice ostao na trećoj poziciji sa 49 bodova, devet manje od Manchester Cityja uz utakmicu manje.

Liverpool je uhvatio priključak za vrh tabele i trenutno je na tri boda manje od četvrtoplasiranog Tottenhama (45). ‘Redsi’ imaju i utakmicu više.

U prvoj utakmici današnjeg programa engleskog Premiershipa, Nottingham Forrest je na domaćem terenu remizirao sa Evertonom 2:2.