‘Redsi’ na krilima raspoloženog Salaha nose puni plijen iz Londona, Tottenham upisao novi poraz pred svojim navijačima

Nogometaši Liverpoola su u okviru 15. kola engleskog Premiershipa savladali ekipu Tottenhama u gostima rezultatom 2:1.

Izabranici Jurgena Kloppa su u ovaj meč ušli dosta dobro, pa su do prednosti stigli nakon samo 11 minuta igre. Tada je na Nunezovo dodavanje Mohamed Salah pogodio mrežu Llorisa.

Egipćanin u centru pažnje ponovo u 40. minutu. Salah izlazi sam pred golmana domaćeg tima i rutinski ga lobuje za 2:0 i rezultat prvog dijela igre.

Drugo poluvrijeme donosi konkretniju igru Tottenhama. Rezervista Kuluševski u 70. minutu asistira za Harryja Kanea koji smanjuje rezultatski zaostatak.

Nakon toga su se nizale prilike za momčad koju sa klupe predvodi Antonio Conte, ali do poravnanja nisu mogli doći, te je konačan rezultat ostao 2:1.

Liverpool se sada nalazi na osmoj poziciji Premiershipa sa 19 bodova, dok ekipa Tottenhama zastupa četvrto mjesto sa 26 osvojenih bodova.