‘Redsi’ se ne šale: Liverpool na Anfieldu napunio mrežu totalno nemoćne i nesnađene Aston Ville

Utakmicu četvrtog kola engleskog Premiershipa odigrali su danas Liverpool i Aston Villa na kultnom Anfieldu, a domaćin je bio bolji sa uvjerljivih 3:0.

Izgledala je momčad koju sa klupe predvodi Jurgen Klopp zaista dominanto i fantastično danas tokom čitavog susreta, što je krunisano ubjedljivim trijumfom i novim bodovima.

Već u trećem minutu susreta sjajni Dominik Szoboszlai je fantastičnim udarcem van kaznenog prostora načeo mrežu Martineza za 1:0, da bi 20-ak minuta kasnije loptu u vlastiti gol poslao Cash te tako duplirao prednost domaćina.

Emeryjev tim uspio je katkad da zaprijeti, no sve je to bilo, uglavnom, ne baš konkretno. Mohamed Salah je poslije 10 minuta igre u drugom poluvremenu stavio “tačku na i” i zabio na asistenciju Nuneza za konačnih 3:0.

Liverpool se nalazi na trećoj poziciji Premiershipa sa 10 osvojenih bodova koliko imaju Tottenham i West Ham također. Aston Villa je 11. sa šest bodova na svom kontu.