‘Redsi’ slavili na St. James Parku: Liverpool dominirao protiv Newcastlea i ponovo zasjeo na vrh tabele

Igrači Liverpoola su u okviru 35. kola engleskog Premiershipa savladali Newcastle United sa 1:0, a uputili su 23 udarca ka golu protivnika.

Trijumf jeste bio minimalan, ali potpuno zaslužen, te je tako momčad Jurgena Kloppa vratio na mjesto lidera lige sa 82 boda. ‘Građani’ ostaju na 80 bodova, no danas na Elland Roadu protiv Leedsa imaju ponovo priliku zasjesti na vrh tabele.

Što se tiče same utakmice i gostovanja Liverpoola kod sve boljeg Newcastlea, gostima je bio dovoljan lijep pogodak koji je postigao Naby Keita u 19. minutu.

Imali su nogometaši sa Anfielda mnogo više prilika od domaćina, jednu veliku sredinom drugog poluvremena nije iskoristio Sadio Mane, a promašivao je i Diogo Jota. Samo je čudno da je Liverpool meč završio sa 1:0, s obzirom da su imali čak 10 udaraca u okvir gola ‘Svraka’.

Bez poraza su jako dugo, još od decembra prošle godine kada su izgubili od Leicestera na King Poweru sa 1:0. Newcastle je isto u formi, imao je četiri vezane pobjede, ali je Liverpool bio prekrupan zalogaj. Nalaze se na devetoj poziciji sa 43 boda.