Refleks s drugog svijeta: Protivnici su ostali u čudu nakon akrobatske odbrane Neuera!

Momčad Bayerna upisala je trijumf u 12. kolu njemačke Bundeslige na domaćem terenu protiv Wolfsburga 2:1.

Sve je počelo odlično za Wolfsburg budući da je Philipp doveo svoj tim u vodstvo već u 5. minuti.

Ipak, sjajni Robert Lewandowski je režirao još jedan porekret i sa dva pogotka (45+1′, 50′) donio Bavarcima sigurnu prednost.

Međutim, ‘Vukovi’ s nisu predavali, a u 85. minuti se ispriječio Manuel Neuer i ostavio u čudu protivničke nogometaše akrobatskom reakcijom.

Bartosz je uputio, na prvu neodbranjiv udarac pod prečku, ali je prekaljeni Nijemac pokazao “refleks s drugog svijeta” i loptu poslao u korner.

Bayern se zahvaljujući svom golmanu vratio u borbu za prvo mjesto i sada je na samo bod zaostatka od lidera Bayera Leverkusena (28).

Wolfsburg je na petoj sa 21 osvojenim bodom.