Remi Lazija i Intera u burnoj utakmici, pobjede Beneventa i Parme

U derbiju trećeg kola Serie A Lazio i Inter su remizirali 1:1, dok su Benevento i Parma upisali minimalne 1:0 pobjede protiv Bologne i Verone.

Lazio i Inter su odigrali utakmicu koja je bila prepuna tenzija, a ishod svega su dva crvena kartona, u svakom timu po jedan.

Gosti su poveli u 30. minuti pogotkom Martineza, a za 1:1 je pogodio Milinković-Savić u 55. minuti. U 70. minuti Lazio je ostao bez Immobilea koji je udario Vidala, dok je Sensi “pocrvenio” u 86. minuti zbog guranja Gabarrona.

U samom finišu Brozović je mogao donijeti sva tri boda Interu, ali njegov šut s ruba kaznenog prostora pogodio je stativu.

U preostale dvije utakmice poslijepodnevnog termina Benevento je pobijedio Bolognu s minimalnih 1:0 pogotkom Lapadule, dok je Parma identičnim rezultatom nadigrala Veronu (Kurtić 1).