Remi Portugala i Srbije, Engleska deklasirala Crnu Goru, Francuska uvjerljiva!

Portugal i Srbija su u Lisabonu odigrali bez pobjednika (1:1) u sklopu drugog kola skupine B kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine.

Srbija je povela već u 7. minuti susreta kada je Tadić pogodio iz kaznenog udarca nakon što je Rui Patricio napravio prekršaj nad Gaćinovićem.

U 28. minuti Portugalci su ostali bez Cristiana Ronalda. Napadač Juventusa je u jednom sprintu za loptom osjetio bolove u desnoj nozi i nije mogao nastaviti susret, a zamijenio ga je Pizzi.

Portugal je izjednačio u 41. minuti. Spektakularan pogodak postigao je veznjak Porta Danilo. Povukao je loptu s centra i s 20-ak metara čudesno pogodio za 1:1.

U nastavku su Portugalci preuzeli inicijativu, ali nisu uspijevali stvoriti izglednije prilike. U 70. minuti Carvalho je pucao s dva metra od gola, ali lopta je pogodila Rukavinu koji je stajao na crti.

Glavni sudac je svirao penal za Portugal ali je svoju odluku poništio pošto je njegov pomoćnik pokazao da je bio ofsajd. Do kraja susreta Portugal je napadao, ali se Srbija uspjela obraniti i iz Lisabona odnijeti važan.