Remi u derbiju kola, Barcelona nije uspjela pobijediti upornu Valenciju

U derbiju 14.kola La Lige gledali smo vrlo uzbudljivu utakmicu na Camp Nou. Duel Barcelone i Valencije završio je podjelom bodova rezultatom 2:2.

Gosti su poveli u 29. minuti kada je stoper Diakhaby potpuno neometan s pet metara glavom matirao nemoćnog Ter Stegena.

Nakon toga, pravi košmar u završnici prvog dijela. Dosuđen je kazneni udarac za Barcelonu, sudac je prvo pokazao crveni karton Gayi, a nakon toga je promijenio odluku i dao mu samo žuti karton.

Najstrožu kaznu izveo je Messi, a njegov pokušaj pročitao je golman gostiju Domenech. Ipak, u nastavku akcije lopta opet dolazi do Argentinca koji je glavom šalje u mrežu za 1:1.

U nastavku susreta Barcelona dolazi preokreta pogotkom Arauja u 52. minuti, ali uporna Valencija ne odustaje i preko Maxija Gomeza u 69. minuti poravnava na 2:2.

Do kraja utakmice mreže su mirovale, a u igru je u 86. minuti ušao i Miralem Pjanić, koji je tako opet minutažu dobio na kapaljku.

Barcelona je sada peta sa 21 osvojenim bodom, dok je Valencia 12. sa šest bodova manje.