Reprezentacija Srbije u pripremnoj utakmici za Svjetsko prvenstvo ‘petardom’ slavila protiv selekcije Bahreina

Nogometna reprezentacija Srbije odigrala je pripremnu utakmicu pred put na Svjetsko prvenstvo i u Manami rezultatom 5:1 savladala Bahrein.

Već u osmom minutu susreta Tadić je fantastično iz slobodnjaka pogodio za prednost ‘Orlova’. No, domaći su stigli do poravnanja samo sedam minuta kasnije, zahvaljujući pogotku Hilala sa bijele tačke.

U nastavku je definitivno došao kvalitet do izražaja. U 50. minutu odlično proigravanje Vlahovića za Tadića koji pogađa za ponovno vodstvo. Svega minut poslije, Tadić asistira, a Vlahović zabija za 3:1.

Tadića je u 60. minutu zamijenio Đuričić, koji je u 87. minutu pogodio za 4:1, da bi tri minuta nakon toga konačnu “petardu” postavio Jović na novu asistenciju Vlahovića.

Ono što sada slijedi za selektora Dragana Stojkovića i reprezentaciju Srbije jeste put u Katar, dok će prvu utakmicu Mundijala odigrati 24. novembra protiv Brazila.