Rezervista Haaland okončao muke desetkovanog Cityja protiv Fulhama na Etihadu, golijada na Elland Roadu i Leedsov preokret iz snova

Utakmice 15. kola engleskog Premiershipa donijele su dosta uzbuđenja, a Manchester City je teškom mukom slavio protiv Fulhama rezultatom 2:1.

Prvak Engleske je odlično otvorio susret i pogotkom Juliana Alvareza stigao do prednosti već u 16. minutu. Ipak, trenutak iz 26. minute promijenio je tok utakmice. Cancelo dobija crveni karton, dok sa bijele tačke za izjednačenje pogađa Pereira.

Međutim, City je i sa igračem manje dominirao u nastavku susreta, a ogromna tri boda izabranicima Pepa Guardiole za konačnih 2:1 donio je rezervista Erling Haaland pogotkom iz penala u 95. minutu.

Leeds i Bournemouth priredili su pravi spektakl na Elland Roadu, dok je susret na kraju okončan pobjedom Leedsa rezultatom 4:3 poslije spektakularnog preokreta.

Rodrigo prvo s penala u trećoj minuti pogađa za domaće, da bi pogotcima Taverniera i Billinga gosti na odmor otišli sa prednošću i rezultatom 2:1. Nakon samo tri minuta igre u nastavku Solanke zabija za 3:1 i tada se činilo da Bournemouth odnosi sva tri boda.

No, onda je uslijedio rijetko viđen preokret Leedsa koji je na kraju trijumfovao sa 4:3. Redom su pogađali Greenwood, Cooper i Summerville za posebno draga tri boda domaćih.

U preostala dva meča Nottingham Forest i Brentford su remizirali (2:2), a Brighton je kao gost savladao ekipu Wolverhamptona sa 3:2.