Rezervista Ronaldo Unitedu donio pobjedu nad Evertonom i stigao do nevjerovatnih 700 pogodaka u klupskoj karijeri

Odličnu utakmicu na Goodison Parku odigrale su ekipe Evertona i Manchester Uniteda u okviru 10. kola engleskog Premiershipa, a gosti su slavili rezultatom 2:1.

Nije se u početku činilo da će ‘Crveni đavoli’ tako lako stići do trijumfa jer je Everton jako dobro ušao u ovaj meč.

‘Karamele’ su svoju prvu pravu priliku pretvorile u pogodak. Igrao se peti minut kada je Iwobi na fantastičan način matirao Davida de Geu za vodstvo domaćih.

Međutim, svega 10-ak minuta kasnije sjajna tranzicija gostiju dovela je do izjednačenja. Martial je sjajno iznacio Antonyja koji dobro istrčava i rutinski pogađa mrežu Evertona za 1:1.

Martial je zamjenjen u 29. minutu, a umjesto njega u igru je ušao Cristiano Ronaldo i to se ispostavilo kao pravi potez.

Upravo je fenomenalni Portugalac u 44. minutu susreta na nevjerovatnu asistenciju Casemira postigao svoj 700. pogodak u klupskoj karijeri i postavio konačnih 2:1.

Manchester United se nakon ove pobjede našao na petom mjestu sa 15 osvojenih bodova, dok je ekipa Evertona pala na 12. poziciju na tabeli i na svom kontu imaju ukupno 10 bodova.