Rijeka senzacionalno srušila AZ, dalje idu Napoli i Real Sociedad

Nogometaši Rijeke u dvoboju su zadnjeg, šestog kola grupe F Europa lige na svom terenu pobijedili AZ Alkmaar sa 2:1.

Unatoč tome što je susret na Rujevici bio puno važniji za goste, kojima bi pobjeda donijela plasman u nokaut fazu, dok je Rijeka znala da će joj ovo biti oproštaj od Europe za ovu sezonu, Riječani su na travnjaku izgledali motiviranije i na kraju zasluženo slavili.

Rijeka je povela pogotkom povremenog bh. reprezentativca Luke Menala u 52. minuti, ali pet minuta kasnije izjednačio je Owen Wijndal, da bi veliku pobjedu za oproštaj od Europa lige Rijeci donio Ivan Tomečak u trećoj minuti sudačke nadoknade.

U drugoj utakmici ove grupe Napoli i Real Sociedad su remizirali 1:1. Poveli su Talijani pogotkom Piotra Zielinskog u 35. minuti, a izjednačio je Willian Jose u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Napoli je s 11 osvojenih bodova osvojio prvo mjesto u grupi F, Sociedad je s devet završio drugi AZ je s osam bodova ostao treći, dok je Rijeka na začelju sa četiri boda.