Rijetko viđena drama na Stamford Bridgeu u samoj završnici utakmice Chelseaja i Manchester Uniteda

Derbi susret 13. kola engleskog Premiershipa između Chelseaja i Manchester Uniteda okončan je bez pobjednika (1:1).

Nogometaši Uniteda u prvom poluvremenu bili su poprilično konkretniji u odnosu na domaćina, no iz nekoliko šansi nisu uspjeli stići do pogotka.

U drugom poluvremenu izabranici Grahama Pottera zaigrali su dosta bolje, te su konačno došli do onog nivoa koji se očekivao od njih.

Prvi pogodak pao je tek u 87. minutu utakmice. Prednost bivšem prvaku Evrope donio je Jorginho nakon odličnog izvođenja penala.

Ipak, u posljednjih 10-ak minuta meča mogli smo vidjeti pravu dramu i još jedan pogodak. Naime, Casemiro je duboko u sudačkoj nadoknadi na sjajan način poravnao rezultat i postavio konačnih 1:1.

Chelsea je nakon ovog remija na četvrtoj poziciji Premiershipa sa 21 osvojenim bodom, dok se Manchester United nalazi petom mjestu sa jednim bodom manje.