Rijetko viđena ‘ludnica’ na Wembleyju: Engleska i Njemačka remizirale nakon golijade

U derbiju večeri odigranom na kultnom Wembleyju rezimirale su Engleska i Njemačka, a rezultat je glasio 3:3.

Iako su gubili od Njemačke sa 0:2, Englezi su na kraju uspjeli zabiti čak tri pogotka i doći do preokreta, ali ne i do trijumfa, jer su Nijemci stigli do 3:3 pogotkom Havertza.

Promašaji Engleza u prvom poluvremenu na naplatu su došli u 52. minutu susreta. Harry Maguire je skrivio penal, dok je precizan za vodstvo Njemačke bio Ilkay Gundogan. U 67. minutu ponovo katastrofalna reakcija Maugirea, da bi se u strijelce upisao Havertz pogotkom za 2:0.

Činilo se da je sve gotovo, a onda u samo tri minute dva pogotka Engleske. Shaw pogađa za 1:2 u 72. i Mount za 2:2 u 75. minutu. Igrao se 83. minut kada je dosuđen penal za domaće, kojeg sigurno goristi Kane za veliki preokret.

Golijada je međutim nastavljena u 87. minutu. Po drugi put se za reprezentaciju Njemačke u strijelce upisao Havertz, te tako postavio konačnih 3:3 i donio izuzetno važan bod svojoj selekciji. S druge strane, Englezima je suđena B divizija Lige nacija.