Rodri u sudačkoj nadoknadi donio trijumf ‘Građanima’, City u derbiju kola preokretom savladao desetkovani Arsenal

Momčad Manchester Cityja je savladala ekipu Arsenala u derbiju 21. kola Premiershipa, a rezultat je glasio 2:1.

Od samog početka utakmice igralo se atraktivno, a već u desetom minutu vidjeli smo prvo uzbuđenje. Naime, u kaznenom prostoru Cityja pao je Martin Odegaard nakon prekršaja golmana gostiju Edersona. No, sudac Atwell nakon gledanja VAR-a nije dosudio jedanaesterac.

Prvi pogodak vidjeli smo u 31. minutu susreta kada je na asistenciju Kierana Tierneya loptu u mrežu proslijedio sjajni Bukayo Saka. ‘Topnici’ su tako na odmor otišli s jednim pogotkom prednosti.

Nakon desetak odigranih minuta drugog poluvremena, Granit Xhaka u svom kaznenom prostoru pravi prekršaj nad Bernardom Silvom. Stuart Atwell je poslije pregleda VAR-a dosudio jedanaesterac za goste. Precizan sa bijele tačke bio je Riyad Mahrez koji je poravnao rezultat na 1:1.

U 59. minutu susreta uslijedio je šok za ‘Topnike’. Naime, igrač domaćih Gabriel je srušio Jesusa i zaradio drugi žuti karton. Tako je Arsenal ostao sa deset igrača do kraja susreta.

U finišu utakmice stiže novi šok za Mikela Artetu i njegove izabranike. Igrao se 93. minut kada je Rodri sjajno pogodio mrežu Ramsdalea i donio preokret ‘Građanima’. Konačan rezultat glasio je 2:1.

Sa nova tri boda izabranici Pepa Guardiole nalaze se na liderskoj poziciji Premiershipa sa velika 53 osvojena boda. Arsenal je na četvrtoj poziciji sa 35 bodova na svom kontu.