Roland Garros: Rafael Nadal prohujao u treće kolo na 35. rođendan!

Trinaesterostruki pobjednik u Roland Garrosu Rafael Nadal (ATP – 3.) nastavlja s pobjedama na svom najomiljenijem turniru.

Nakon Alexeia Popyrina (ATP – 63.) u prvom kolu, večeras je poraz od Nadala doživio i iskusni Francuz Richard Gasquet (ATP – 53.), također u tri seta, rezultatom 6:0, 7:5 i 6:2.

Dva sata i 16 minuta trajao je ovaj meč, ali Nadal je kroz prvi set projurio za samo 26 minuta, kada protivniku nije dozvolio ni gem.

Tek u drugom setu je Gasquet počeo pružati nešto ozbiljniji otpor, uspio je napraviti i jedan break, ali je 35-godišnji Španjolac u završnici seta još jednom pojačao ritam i poveo sa 2:0.

U trećem setu Francuz se držao prva četiri gema, a onda opet Nadal dodaje gas, dobiva četiri gema zaredom za plasman u treće kolo.

Tamo ga čeka biti Britanac Cameron Norrie (ATP – 43.)