Roma gubi utrku, Napoli slavio na Olimpicu dvama golovima Mertensa

Roma je napravila golemi korak unatrag prema ostvarenju svog cilja, a to je plasman sljedeće sezone u Ligu prvaka. U utakmici 28. kola Serie A Napoli je slavio na Olimpicu 2:0.

Gosti su od samog početka izgledali bolje, a kvalitetnu igru su okrunili u 27. minuti lijepim pogotkom Mertensa iz slobodnjaka za vodstvo 1:0.

Samo sedam minuta kasnije, isti je igrač udvostručio vodstvo Napolitanaca. Nakon sjajne akcije, Politano je odigrao povratnu loptu za Mertensa kojem nije bilo teško iz blizine zabiti za 2:0.

Roma se u nastavku “probudila” i postala opasnija po gol Napolija, a najveću priliku propustili su u 61. minuti kada je Pellegrini odličnim udarcem sa 20 metara pogodio stativu.

U 67. minuti travnjak je zbog ozljede morao napustiti Edin Džeko, a prve vijesti govore da je riječ o ozljedi butnog mišića.

Roma sve više gubi korak za pozicijama koje vode u Ligu prvaka sljedeće sezone. Trenutno je šesta sa 50 bodova, dok je Napoli jednu poziciju iznad s tri boda više.