Roma i Atalanta remizirali u napetom derbiju na Olimpicu

Nogometaši Rome remizirali su protiv momčadi Atalante rezultatom 1:1 u okviru 17. kola italijanske Serije A u utakmici odigranoj na Olimpicu.

Roma i Atalanta odigrali su vrlo sadržajan, napet i uzbudljiv derbi, iako nisu “pretjerali” s golovima. Krenulo je odlično po gostujući tim.

Bergamezi su poveli u osmoj minuti golom Teuna Koopmeinersa, no poravnanje je stiglo u 39. minuti kada je nakon duge VAR provjere dosuđen penal za Vučicu. Siguran s bijele tačke bio je Paulo Dybala.

U drugom dijelu je tempo očekivano i pozanvajući Josea Mourinho opao, pa je uslijedila podjela bodova koja u ovom trenutku više odgovara Romi.

‘Vučica’ je nakon ovog susreta na osmoj poziciji Serie A sa 29 bodova, dok je Atalanta šesta sa 30 bodova.

U utakmicama odigranim ranije danas, novo razočaranje priredio je Napoli porazom u Torinu rezultatom 3:0. Milan je rutinski slavio kod Empolija 3:0, a Lazio na gostovanju kod Udinesea 2:1.

Juventus je u zadnjim trenucima golom Dušana Vlahovića srušio Salernitanu 2:1 i na taj način zadržao korak za liderom Interom.