Roma i bez Džeke rutinski savladala Veronu

Nogometaši Rome su s lakoćom savladali Veronu ubjedljivim rezultatom 3:1 u 20. kolu italijanske Serie A.

Rimljani su pobjedu osigurali nakon manje od pola sata igre. Najprije je u 20. minuti štoper Gianluca Mancini pogodio za 1:0, a samo dvije minute kasnije Henrikh Mkhitaryan je udvostručio prednost Rome.

Rezultat 3:0 na semaforu je bio nakon 29 minuta igre, a u strijelce se upisao Borja Mayoral koji je umjesto Edina Džeke zaigrao u vrhu napada Vučice.

Počasni pogodak za goste iz Verone je postigao Ebrima Colley u 62. minuti susreta za konačnih 3:1.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine je kao i u duelu protiv Spezije ponovo bio na tribinama Olimpica, a večeras je bio u društvu novog igrača Rome Bryana Reynoldsa.

Roma se nakon ovog dvoboja nalazi na trećoj poziciji sa 40 bodova.

Verona je na odličnoj devetoj sa 30 osvojenih bodova iz 20 utakmica.