Roma na Dybalin pogon do tri boda, Empoli i dalje ne zna za pobjedu

U zadnjoj utakmici 6. kola Serie A nogometaši Rome su u gostima sa 2:1 pobijedili ekipu Empolija.

Vučica‘ je povela u 17. minuti pogotkom Dybale, ali Empoli je uspio poravnati u 43. minuti preko Bandinellija.

Gosti su stigli do novog vodstva u 71. minuti, Dybala je ubacio, a Abraham zabio za 2:1. Ekipa Josea Mourinha je sve dileme mogla razriješiti u 80. minuti, ali Pellegrini nije iskoristio penal.

Empoli je mogao kazniti Romu u 84. minuti, ali Akpa Akpro je pogodio stativu. Samo tri minute kasnije centarfor iz Obale Bjelokosti je zaradio crveni karton nakon opasne igre.

Nakon odigranih šest kola na vrhu Serie A je Napoli, prate ga Atalanta i Milan sa po 14 bodova, dok Udinese i Roma imaju po 13 osvojenih bodova.

Empoli je ostao 16. sa četiri boda i još uvijek ne zna za pobjedu u novoj sezoni. Na samom dnu je Monza s tek jednim osvojenim bodom.