Roma na gostovanju kod fenjeraša pokupila puni plijen i jako bitne bodove za mjesto koje vodi u Ligu prvaka

Nogometaši Rome večeras su u utakmici 22. kola italijanske Serie A gostovali ekipi Salernitane, te trijumfom od 2:1 pokupili jako važne bodove.

Prvo poluvrijeme večerašnje utakmice Rome i Salernitane donijelo nam je dosta borbe. Šansi je bilo, no izostali su golovi i na odmor se otišlo netaknutih mreža.

U nastavku dosta bolji nogomet. Već u 51. minutu susreta glavni arbitar je pokazao na bijelu tačku i dosudio penal za goste, a Paulo Dybala je bio precizan za 0:1.

Vidjelo se da je pogodak donekle poremetio domaćina, pa je to na terenu u 66. minutu fantastično iskoristio Pellegrini i duplirao prednost ‘Vučice’ na asistenciju Karsdorpa.

Kastanos u 70. minutu vraća dramu u utakmicu i zabija za 1:2. Ipak, Salernitana više od toga nije mogla do kraja i konačan rezultat ostao je 1:2.

Roma je trenutno peta sa 35 osvojenih bodova i ima bod manje od četvrte Atalante i pozicije koja vodi u Ligu prvaka, što je zapravo glavni cilj momčadi iz prijestolnice za ovu sezonu. Salernitana je posljednja sa siromašnih 12 bodova i teško će izboriti opstanak.