Roma nakon preokreta do velike pobjede u Cagliariju, Inter rutinski protiv Empolija

Nogometaši Rome savladali su u okviru 10. kola italijanske Serije A Cagliari rezultatom 2:1.

Nije dobro počelo za rimsku momčad budući da je Cagliari stigao u vodstvo i to preko Pavolettija u 52. minuti.

Ipak, ‘Vučica’ se ubrzo sabrala i prvo izjednačila rezultat u 71. minuti, a strijelac je bio Ibanez, a zatim stigla i do potpunog preokreta.

U 78. minutu sjajnu formu potvrdio je lijepim pogotkom Pellegrini i tako donio timu važna tri boda.

Roma nakon 10 odigranih susreta u Seriji A zauzima četvrtu poziciju sa 19 bodova. Cagliari je na dubokom začelju i samo ga čudo može spasiti ispadanja u Seriju B.

Inter nije dozvolio iznenađenje na gosovanju kod Empolija. Aktuelni prvak je golovima D’Ambrosija u 34. i Dimarca u 67. minuti rutinski prebrodio gostovanje na Carlo Castellani stadionu.

Inter je na trećem mjestu sa 21 bodom nakon 10 odigranih utakmica ove sezone, dok je Empoli na 12. sa isto toliko bodova.

U trećoj utakmici ovog termina Lazio je sa 1:0 savladao Fiorentinu i tako zauzeo šesto mjesto na tabeli. Fiorentina je osma sa 15 bodova.