Roma nastavila pozitivan niz, savladana Fiorentina

Nogometaši Rome pobijedili su na Olimpicu u okviru 6. kola Serije A ekipu Fiorentine rezultatom 2:0.

Vučici je ovo bila treća pobjeda u posljednjih pet mečeva, a u preostala dva su remizirali s Milanom i Juventusom.

Dobro je krenuo meč po Romu budući da je Spinazzola već u 12. minuti doveo domaću ekipu u vodstvo.

U istom ritmu se nastavilo igrati u nastavku meča, a nakon brojnih promašaja, Roma je zasluženo udvostručila vodstvo u 70. minuti golom Pedra na asistenciju Mkhitaryana. Ujedno je 2:0 bio i konačni rezultat današnjeg meča, a vrijedi istaći da je Fiorentina kraj utakmice dočekala s 10 igrača nakon isključenja Martineza Quarte.

Roma se večerašnjim trijumfom probila na sedmo mjesto Serije A, dok je Fiorentina ostala na 11. poziciji sa sedam bodova.