Roma ostvarila izuzetno važnu pobjedu protiv Sampdorije!

Nogometaši Rome zabilježili su pobjedu na gostovanju kod Sampdorije rezultatom 1:0 u 31. kolu italijanske Serie A.

Sampdoria je bolje otvorila meč i imala je dvije sjajne prilike. Najprije je Fabio Quagliarella u 5. minuti šutirao pored gola, a potom je u 24. minuti Antonio Mirante sjajno odbranio šut Gregoirea Defrela.

Roma je veliki zicer imala u 35. minuti susreta kada se Bryan Cristante obrukao i iz odlične pozicije veoma loše šutirao.

Roma je do pogotka vrijedna tri boda stigao u 75. minuti susreta. Aleksandar Kolarov je izveo korner, Patrik Schick je šutirao glavom, Emil Audero sjajno odbranio, ali se lopta odbila do Danielea De Rossija koji je šalje u prazan gol za 1:0.

U 90+1. minuti Vučica je mogla stići i do drugog pogotka, no Nicolo Zaniolo je uzdrmao samo stativu. Roma je nakon ovog kola samo na bod od četvrte pozicije na kojoj se nalazi Milan.