Roma povela protiv Atalante, a zatim doživjela pravu katastrofu

Nogometaši Atalante razbili su na svom Gewiss stadionu u okviru 13. kola Serije A ekipu Rome rezultatom 4:1.

Ovakav rasplet nije se mogao naslutiti u trećoj minuti kada mrežu domaćina pogađa Edin Džeko.

Atalanta je zaigrala fantastično u drugom poluvremenu te je u posljednjih pola sata utakmice postigla čak četiri pogotka.

Prvo je Zapata izjednačio na asistenciju Iličića, a potom je Gosens preokrenuo rezultat. Do kraja meča su pogađali još Muriel i raspoloženi Iličić za ubjedljivih i konačnih 4:1.

Atalanta je večerašnjom pobjedom skočila na sedmo mjesto Serije A sa 21 bodom, dok je Roma ostala na četvrtoj poziciji sa 24.

‘Vučica’ u narednom kolu igra protiv Cagliarija 23. decembra, a Atalanta ide na megdan Mihajlovićevoj Bologni.