Roma sa dva igrača manje uspjela osvojiti bod protiv Fiorentine na Olimpicu i ostati u priključku za sami vrh tabele

Nogometaši Rome remizirali su protiv Fiorentine u sklopu 15. kola italijanske Serije A na stadionu Olimpico rezultatom 1:1.

‘Vučica’ je sjajno otvorila utakmicu golom već u petoj minuti susreta. Romelu Lukaku se samo poklonio na preciznu asistenciju Dybale.

Fiorentina igrača manje koristi u 66. minuti kada Kouame pronalazi Martinez Quartu za izjednačenje, samo dvije minute nakon što je isključen Zalewski nakon drugog žutog kartona.

U 87. minuti Romelu Lukaku je zaradio direktan crveni karton nakon nesmotrenog starta nad rivalom, ali ‘Viola’ nije uspjela u svoju korist okrenuti činjenicu da je do kraja utakmice imala dva igrača više u polju. Van terena je za Fiorentinu u sudijskoj nadoknadi pocrvenio Milenković.

Ostalo je 1:1, pa je Roma zauzela sada već ustaljenu četvrtu poziciju sa 25 bodova, četiri manje od trećeplasiranog Milana.

Fiorentina nakon 15. odigranih utakmica Serije A ove sezone drži sedmu poziciju, a momčad ima 24 boda uz peti remi ove sezone.

U utakmicama odigranim ranije danas, Frosinone i Torino su odigrali utakmicu bez pobjednika 0:0, dok je Monza minimalno nadigral Gironu 1:0. Bologna je danas jedina slavila na gostovanju i to kod Salernitane rezultatom 2:1.